+38 044 467 62 37 +38 044 467 62 60 м. Київ, Спаська, 9 yra@ylos.kiev.ua
Реалізовані проекти
Реставрація та відтворення
Нове будівництво
Арт
Майстерня
Статті

Каплиця Козакувичів біля церкви Серафима Саровського в Пущі-Водиці

Місцезнаходження — м. Київ

На цвинтарі біля церкви Серафима Саровського в Пущі-Водиці по вул. Миколи Юнкерова (колишня Лєрмонтова) на розі 7-ї лінії знаходиться каплиця-мавзолей родини Козакевичів. За переказами він збудований за проектом архітектора В.В.Городецького близько 1913 р. в мавританському стилі з використанням залізобетону, кованого металу, кольорового скла, метлахської плитки.

Володимир Павлович Козакевич, надвірний радник, один з керівників Київського відділення Державного дворянського земельного банку, був одним з фундаторів пуща-водицької парафіяльної церкви Св. Серафима Саровського, заповів поховати себе на цьому цвинтарі, де й упокоївся 1913 р.

До 2004 р. споруда дійшла напівзруйнованою. Через корозію металевої арматури «залізобетонні» деталі, де заповненням бетону слугувала бита цегла (звичайний прийом в спорудах початку ХХ ст.) не підлягали реставрації і були відлиті за знятими формами із справжнього залізобетону. Метлахську плитку харківського виробництва було замінено сучасною мозаїчною 2 х 2 см з максимальним збереженням характеру малюнка.
Автор проекту архітектор Олена Мирошніченко.

Реставраційні роботи ретельно з високою якістю і любов'ю виконані фахівцями ТОВ «Фасадреставрація». Реставрація тривала 2 роки з літа 2004 до літа 2006 рр.

Сучасний вигляд
Архівні зображення
Проектні матеріали